Reklamné odkazy:
Reklamné odkazy:

Jacó

Mesto Jacó sa nachádza na pacifickom pobreží Kostariky. Vzdialené je približne 2 hodiny jazdy od hlavného mesta San José a asi hodinu jazdy od mesta Puntarenas.

Pobrežné vody sú pre plavcov pomerne nebezpečné, zo silnými a vysokými vlnami, a práve vďaka tomu sa stalo známou surferskou destináciou. V roku 2009 bolo mesto dejiskom medzinárodných surferských hierISA World Surfing Games. V noci, keď sa už nedá surfovať, môžete sa oddávať bohatému nočnému životu (napríklad La Hacienda, Club Ole, Discotheque la Central, Pancho Villa's, Nacho Daddy's).

Pohľad na pláž Jacó Pohľad na pláž Jacó. P1070866: Jaco (Costa Rica) by wytze, creative commons attribution

Okrem samotnej pláže Playa Jacó sa približne 10 kilometrov južne nachádza Playa Hermosa a približne 6 kilometrov severne Playa Herradura, obe taktiež s vynikajúcimi podmienkami na surfovanie. Ako nováčik sa môžete naučiť surfovať v niekoľkých miestnych surférskych školách. V meste je množstvo menších turistických agentúr, ktoré Vám môžu ponúknuť potápanie alebo rybárčenie na otvorenom mori.

Najupršanejšími mesiacmi v oblasti sú september a október. Naopak najsuchšími január až apríl, čo však znamená väčší počet turistov.

Páčil sa Vám článok? Pošlite ho na Facebook: