Reklamné odkazy:
Reklamné odkazy:

Puerto Limón

mesto je najvýznamnejším Kostarickým prístavom. Mesto bolo založené v roku 1502, keď na tomto mieste pristál Krištof Kolumbus pri jeho prieskumnej plavbe. Tento deň, 12.10, je dňom festivalu Dia de las Culturas na ktorý prichádzajú domáci zo širokého okolia a samozrejme turisti.

Prístavné mólo v Puerto Limón Lode v Puerto Limón. IMG_5955 by GlennRempe, creative commons attribution nonderivation

Mesto nemá pre turistu hľadajúceho atrakcie čo ponúknuť, určite Vás však prekvapí pravou karibskou atmosférou. Puerto Limón je populárnou zastávkou medzi národnými parkami Parque Nacional Tortuguero a Parque Nacional Cahuita.

Popri návšteve národných parkov si môžet vychutnať aj bohatý nočný život, alebo skúsiť miestne surfarské pláže, napríklad populárnu Playa Bonita pár kilometrov severo-západne od mesta.

Parque Nacional Tortuguero

Park bol vytvorený najmä ako ochrana vzácnych zelených korytnačiek, ktoré v týchto miestach majú svoje rodisko. Národný park sa rozkladá pozdĺž pobrežia, približne 80 kilometrov severne od Limónu. V parku sa okrem zelených vyskytujú aj ďalšie druhy korytnačiek, napríklad kožatka veľká, kareta pravá, kareta obyčajná. Zo suchozemských tvorov zaujmu papagáje ara zelený, opice, jaguáre, krokodíly a množstvo iných živočíchov.

Letecký pohľad na pobrežie a les Tortuguera Letecký pohľad na pobrežie a prales Tortuguera. Ocean and canal by maveric2003, creative commons attribution

Pláže národného parku sú korytnačím rajom od marca do polovice októbra, kedy tu znášajú vajcia. Pokiaľ ich chcete vidieť,musíte vystihnúť nočné hodiny keď mesiac prechádza zo splnu do novu. Keďže pohyb v parku po 18.00 bez sprievodcu je zakázaný, budete jedného potrebovať. Pozorovanie prebieha buď z mora na člne alebo z brehu tak, aby korytnačky neboli vyrušované.

Vstupnou bránou do parku mestečko Tortuguero. Tortuguero nemá cestné spojenie, z Limónu sa treba dostať kúsok severne do mestečka Moín a ďalej člnom. Ďalšou možnosťou je malé lietadlo.

Parque Nacional Cahuita

Park bol vytvorený za účelom ochrany najväčšieho korálového útesu v Kostarike. Blízke mesto Cahuita je vzdialené len 40 kilometrov južne od Limónu.

Cahuita pláž Pláž v národnom parku Cahuita. Cahuita by Carlos Luna, creative commons attribution

Súčasťou parku je niekoľko biotopov počnúc pralesom, pobrežným lesom, pobrežnými bažinamy a najmä úchvatný korálový útes s bohatým podmorským životom. Keď sa Vám zunuj šnorchlovanie, môžete si odpočinúť na nádherne bielych piesočných plážach.

Páčil sa Vám článok? Pošlite ho na Facebook: