Reklamné odkazy:
Reklamné odkazy:

Puntarenas

Puntarenas je hlavným mestom rovnomennej provincie a zároveň najväčším mestom na pacifickom pobreží s približne 100.000 obyvateľmi. Mesto sa nachádza približne 120 km od San José.

Mesto slúžilo v minulosti ako jeden z najvýznamnejších prístavov, v súčastnosti však už slúži ako prestávka pre turistické lode brázdiace Tichý oceán a pre miestnych rybárov. Aj vďaka tomu môže mesto ponúknuť bohatý kulinársky zážitok v podobe bohatého výberu rakov, kreviet, rýb a darov mora.

História mesta sa odrazila aj v jeho bohatej architektúre. Mesto slúži aj ako východzí bod k okolitým plážam ako napríklad Playa Naranjo, Playa Mal país, San Lucas a zároveň k blízkym národným parkom Reserva Biólogica Bosque Nuboso Monteverde (Rezervácia hmlového pralesa Monteverde) a Parque Nacional Manuel Antonio (Národný park Manuel Antonio).

Mesto je tiež východzím bodom na množstvo ostrovov v zálive Nicoya z ktorých najpopulárnejší je ostrov Tortuga (Isla Tortuga). Tyrkysovo modré more, nádherne biele pláže robí z ostrova pravý tropický raj. A na svoje si prídu aj milovníci šnorchlovania a potápania.


Cicavec z rodu pekariovitý na ostrove Tortuga (chlapec a dievča). pet by nuanc, creative commons attribution

Reserva Biólogica Bosque Nuboso Monteverde

Rezervácia hmlového pralesa Monteverde - v porovonaní s dažďovým pralesom prší v hmlovom pralese omnoho menej, ale vďaka väčšej nadmorskej výške (1200-1600 m.n.m) a vysokej vlhkosti je takmer vždy zahalený v oblakoch

Rezervácia je domovom viac než 2000 druhov stromov a rastlín, 100 druhov cicavcov (pumy, jaguáre, opice), približne 400 druhov vtákov a 1200 druhov plazov.

Chodník v hmlovom pralese Monteverde Chodník v hmlovom pralese Monteverde. Path, Monteverde Reserve by benet2006, creative commons attribution

Rezervácia má pomerne kvalitné turistické chodníky, ale i tak vďaka obmedzeniu počtu turistov na chodníkoch nehrozí žiadna tlačenica.

Parque Nacional Manuel Antonio

Pohľad na pláž Playa Espadilla v národnom parku Manuel Antonio Pláž Playa Espadilla v národnom parku Manuel Antonio. Playa Espadilla, Manuel Antonio National Park, Costa Rica by Dan.., creative commons attribution no derivative works

Národný park Manuel Antonio jedným z najnavštevovanejších národných parkov v krajine a tomu aj zodpovedajú ceny ubytovania v blízkom mestečku Quepos. Park ponúka nádherne biele pláže, hustý dažďový prales a pri troche šťastia uvidíte aj opičích obyvateľov parku.

Páčil sa Vám článok? Pošlite ho na Facebook: